Feng - šuej

Energie elementu VODY

Element vody je popisován jako padající energie s maximálním soustředěním a klidem. Je to energie pohybující se směrem dolů, kde se zastavuje a ztrácí. Její tvary jsou unikající, těkavé, těžko dosažitelné, a její formu je těžko popsat.

Zamysleme se nad charakteristikou skutečné vody. Je chladná, mokrá, nemá žádnou formu, protože se rozptýlí, když se vylije. Jedině, pokud se zkoncentruje do nádoby, jezera nebo řeky, jen tehdy dostává svůj tvar a má možnost se hýbat / řeka, potok /.

Jin a jang pěti elementů

Pokud použijeme princip jin a jang v teorii pěti elementů, získáme pět elementů jin a pět elementů s jangovou energií.

Jinová kvalita elementu je ženská, mokrá, měkká, tmavá, studená, kulatá, kreativní, pasivní a statická.

Energie elementu KOV

Element kov má energii dohody. Ve své přírodní formě je chladný, dokáže absorbovat teplo, zkapalní se a je velmi hustý. Železná ruda, ze které se kov vyrábí, je vždy tažená ze země.

Kov se spojuje s obdobím podzimu, barvám bílé, ke končetinám a k západu a severozápadu.

Ve feng shui kov reprezentuje sílu a autoritu, proto se využívá na její podporu.

Energie elementu DŘEVA

Dřevěný element je popisován jako energie růstu, vitality a motivace. Stromy a rostliny jsou základní charakteristickou formou tohoto elementu, rostou nahoru, vytvářejí plody, okysličují vzduch a dokážou růst v různých podmínkách. Růst, výchova, životaschopnost, respekt a motivace - to jsou hlavní znaky energie dřeva.

Osm trigramů

Osm trigramů vychází z působení sil jin a jang. Trigram, to je vlastně symbol vyjádřen ve třech čarách. V Číně je známý také jako bagua.

Osm trigramů pozdní bagu a jejich symboly jsou znázorněny v následující tabulce.

Co je to CHI?

Chi /čti či/ znamená v čínštině doslova dech nebo energie. Ve studiu feng shui by bylo prakticky nemožné pokračovat bez správného pochopení termínu chi, protože je na něm vše založené a vychází z něho. 

KOUSEK Z HISTORIE

Feng shui, doslovně přeloženo jako vzduch a voda má své kořeny ve starověké Číně. První archeologické zmínky jsou staré až 6000 let. V roce 1980 archeologové odkryli hrobku v provincii Henan v Číně a ta obsahovala důkazy o různých druzích astrologických praktik feng shui.

logofinalx

Jiráskova 1296, Hlinsko 53901
IČ: 05763614

+420 733 208 534

info@analyzabydleni.cz

 

©2021 AnylyzaBydleni.cz. Hosted on MyDreams VPS server