Interiér a exteriér

Feng shui pro zdraví a šťastný dětský pokoj

3 nejdůležitější faktory feng shui dětského pokoje: zdraví, štěstí a bezpečí. Nic jiného si každý rodič ani nepřeje. Hlavním cílem feng shui je vytvořit kvalitní emocionální a fyzickou podporu při růstu dítěte.

A jak na to?

VZDUCH:

Pokud má místnost místa, kde se tvoří plísně, ty bohužel vaše dítě i dýchá. Říkáte si, vždyť mně nic není. Ale děti se vyvíjejí, a pokud mají jako základ pro svou tvorbu plic právě vzduch, kde je plíseň, tak se nemůžeme divit zvýšené nemocnosti dítěte. Od opakovaných infekci dýchacích cest, zánětů spojivek, zánětů sliznic či dutin, bolesti hlavy, únava a v nepodstatní řadě velmi častý, následný rozvoj alergie. Vysílením imunitního systém dochází k častým zánětům s potřebou celkové antibiotické léčby. O to jako rodiče nikdo nestojíme.

Proto řešte způsob profesionálního odstranění těchto plísní, aniž by jste je rozšiřovali dále do celého bytu. Což se mnohým daří, když se do toho pustí sami.

Následně zajistěte kvalitní čistič vzduchu.

Umístěte na okno dvě malé kytičky s kulatými lístky, které podpoří tvorbu dobrého vzduchu.

pexels-maria-orlova-4946930.jpg

SVĚTLO:

Zohledněte kvalitu světla v místnosti. Ptáte se proč?

Již v roce 1938 Američan Dr. Boyd Harmon zkoumal celkem 160 000 dětí, z nichž polovina trpěla minimálně dvěma zdravotními neduhy. Pak připravil experiment ve třídách s (na tehdejší dobu) optimálním osvětlením. Po ukončení studie došlo ke zlepšení stavu u více než poloviny dětí, zejména u zrakových potíží, problémů s výživou, chronických infekcí a únavy.

V roce 1973 provedl Dr. John Ott zajímavou studii: Ve dvou školních učebnách instaloval zdravé světlo a ve dvou ponechal obyčejné zářivky. Výsledky byly jednoznačné: studenti ve třídách s běžnými zářivkami byly častěji hyperaktivní, unavení a nepozorní. Naopak u dětí ve třídách s plnospektrálním osvětlením došlo již po měsíci k výraznému zlepšení chování, výkonnosti, studijních výsledků a také snížení kazivosti zubů.

Ještě vám to nestačí? Plnospektrální osvětlení, které se složením podobá slunečnímu záření snižuje stres, náladovost, chuť na sladké, zvyšuje výkonnost a zas a znova chrání zrak.

ceske.jpg

POSTEL a její umístění:

Kromě toho, že je důležité dodržet zásady správného umístění postele podle feng shui, tak je vhodné nasměrovat dítě na jeho příznivý směr podle osobního MING GUA čísla. Koukněte se, jaké GUA číslo má vaše dítě a PŘÍZNIVÉ SMĚRY pro dané Gua číslo.

Při výstavbě domu je dobré myslet na to, aby u postele dítěte nebyla elektrická zásuvka. Pokud již je toto dáno, zkuste umístit postel tak, abyste se zásuvce vyhnuli při umisťování postele. Dodržte základní pravidla pro umístnění postele. 

pexels-pixabay-50692-1.jpg
pexels-victoria-borodinova-1648768-2.jpg
pexels-sharon-mccutcheon-1148998.jpg

PERSONALIZACE a ODOSOBNĚNÍ RODIČE:

Feng Shui dětský pokoj

Je třeba si uvědomit, že i když vy jste koupili byt, či dům a vy jste ten vlastník a vy máte své představy o vašem bytě či domě. Hovoříme tu o vás. Jsou rodiče, kteří tak personalizují svými představami o pokoji dětem pokoje, že dítě samotné se necítí dobře, jak v pokoji tak ani v životě. A toto si my rodiče určitě nepřejeme. Proto zapomeňte na dokonalý design, protože dokonalost neexistuje. Je to jen vaše představa o dokonalosti, váš svět, ve kterém jste si stanovili hranice. Ale my nechceme stanovovat hranice designu vyvíjejícímu se děťátku, které objevuje svět. Naopak právě zde třeba upustit a nechat dítě tvořit samo. Dovolte mu, aby si zvolilo samo, co se mu líbí, jaké barvy ho fascinují a těší. A to, že to bude za 2 roky jiná barva? To vůbec nevadí. Jediný, kdo s tím má problém jsou dospělí, kteří mají pocit, že malovat každé 2-3 roky je extrém. Ale věřte, není. Věci kolem nás se mění, čas běží a o tom je i Feng Shui. Jen my se zastavíme v našich příbytcích a dokážeme i 10 let nic neměnit. Ale vzpomeňte si na ten pocit, když jste ty změny začali dělat. Jak to osvěžilo celou domácnost.

Shrnuto, nechte dítě žít svůj svět, pouze tak mu vytvoříte opravdu šťastné prostředí, ve kterém se bude cítit bezpečně a samo sebou.

Doporučuji vám poradit se a najít vhodné elementy, které dítěti z data narození chybí. Protože pokud má něčeho dostatek není potřeba mu to doplňovat ještě v pokojíčku ve formě barev. Je to škola BAZI - 4 pilíře osudu. Na toto neexistují tabulky. Ale věřte, že budete překvapeni. Protože právě ty barvy potvrdí, to co si dítě samo volí. Poznatky o chybějících elementech dokážete napravovat vzorce zdraví již v malém věku dítěte. Takto zajistíte maximální podporu svým dětem.

Pro osobní analýzu elementů potřebujeme vědět:

  • datum, hodinu a místo narození děťátka
  • půdorys bytu se zaměřenou S-J magnetickou osou v centru půdorysu bytu či domu (jestli je váš dům nebo byt na google mapách, tak si poradíme i sami)

Kontaktujte nás

Jedna z recenzí:

O.O. 2017-07-10

DĚTSKÝ POKOJ FENG SHUI

„Svým dětem jsem chtěla zařídit dětské pokoje v novém bydlení. Im se mé návrhy nelíbily a mně zase jejich. Po rozboru a návrhu umístění nábytku a barev jsme odrazu všichni zůstali s řešením spokojeni - jakoby se sladil prostor s jejich duší. Ony to jaksi intuitivně cítili, např. postel chtěli mít přesně tak otočenou a umístěnou jak bylo v návrhu. Překvapily mě i návrhy barev oblečení - když jsem porovnala se šatnou staršího syna, který si již vybírá věci sám, dostala jsem odpovědi, proč dává přednost stejným tričkům navzdory mým výzvám. Díky konkrétním doporučením, např. květinová stěna v jídelní části, vyšlo na povrch něco z podvědomí, cítění, že „něco tomu ještě chybí, jen nevíte co“. Ten pocit sladění se s prostorem by měl zažívat každý. Já bych přijala i víc konkrétnějších opatření, ale myslím, že paní poradkyně chce „nepodstatné" nechat na kreativitu člověka, co si cením.“

logofinalx

Jiráskova 1296, Hlinsko 53901
IČ: 05763614

+420 733 208 534

info@analyzabydleni.cz

 

©2021 AnylyzaBydleni.cz. Hosted on MyDreams VPS server