Interiér a exteriér

10 nezbytností z Feng shui pro váš domov (nebo kancelář)

Získání bohatství pomocí Feng shui bylo jedním z důvodů, proč se západní svět o Feng shui začal vůbec zajímat.

Avšak východní svět ve Feng shui vidí víc, než jen budování bohatství. Díky Feng shui si dokážete vytvořit kvalitnější život, zlepšit si zdraví a přitáhnout lásku či vybudovat harmonii ve vztazích, vybudovat si úspěšnou kariéru, atd.

Tak jako mnoho jiných umění, i Feng shui je založeno na několika principech a teoriích. Při bezpečném a účinném praktikování Feng shui, jedině správné pochopení těchto principů a teorií může vést k úspěšnému vyřešení problému a vytvoření kvalitního prostředí na bydlení.

Začněme 10 kroky vedoucími k bohatství v našich domovech.

1. Dobrý tok Chi ve vzdušném prostoru plném světla

Co přesně to znamená? Mnoho domácností je zaplněných nábytkem a dekoracemi, které prostě dostali darem. Uklidit tyto není úplně jednoduché. Pokud si všimnete, domácnosti bohatých, tak pokud si odmyslíte drahý nábytek, zůstane vám vzdušný čistý prostor plný světla. Nebojte se odstranit těžké tmavé skříně, či dekorace, na které už jen padá prach. Nebojte se ho nahradit novým menším nábytkem, což celý byt či dům provzdušní. Takto jednoduše se dá začít tvořit prostor, do kterého přijde více dobré chi.

pexels-ben-mack-6775268.jpg

2.Nepořádek - jednoduchá organizace

Jak se cítíte v místě, kde je nepořádek? A co je pro vás nepořádek a co je pro jiného? Dá se to zjistit snadno. Řekla vám už nějaká vaše návštěva, že tam máte krásně a tak čisto? Pokud již dlouho ne, tak je to k zamyšlení. Neboť řád pro jednoho může být nepořádek pro jiného. Samozřejmě znovu zde připomenu, že pokud máte velké množství dekorací, tak tato přeplněnost prostoru nevnáší pocit uhlazenosti či čistoty. Člověk se nemůže cítit příjemně v takovém prostoru. Nepořádek,  kopy prádla, knih a časopisů všude možně, nepřináší dobrý pocit návštěvám a ani energii, která má vstoupit do prostoru. Je to jednoduché. Proto je důležité si vše jasně zorganizovat, najít všemu své místo. Pokud bydlíte v malém bytě, neznamená to, že věci nemají mít své místo. Tehdy je potřeba přehodnotit, zda jsou vůbec zapotřebí. A co je skutečnou prioritou života. Znáte to, když máte plný batoh na ramenou a když si ho dáte dolů, ten pocit osvobození. Možná vám to zní divně, ale tento pocit potřebuje zažít i prostor, ve kterém žijeme. Osvoboďte ho od obrovského množství bot, či oblečení, které ani nestíháte nosit. Osvoboďte ho od dekorací, které pro vás už dávno ztratily při tom množství význam. Vždyť když si člověk před nedávnem koupil dekoraci na stůl, najednou vnímá jen tuto jedinou. Spojil si ji s příjemným zážitkem a pocitem při nákupu a udělal si radost. Tato radost se mu vždy připomene, když se podívá na tento stůl. Proto uberte a odeberte maximum toho, co již nepotřebujete. Odlehčí to vás a také prostor. A budete najednou překvapeni, co nového k vám do života najednou vstoupí.

3. Barvy bohatství

V prostoru kromě něj samotného je bohatstvím právě výzdoba, přes zrcadla, rámy, lampy, podnosy, konferenční stolky, vše co vypadá příjemně a je umístěno tak, aby to zaujalo oko člověka.

Jako první typickou barvou bohatství je jednoznačně zlatá barva. Pokud ji máte rádi, tak se ji nebojte použít ve svém prostoru. A pokud zlatá nepatří k vašim oblíbeným, tak to není vaše barva bohatství. To co nemáme rádi, nemá rádo nás.

Za další barvu bohatství se považuje fialová ve formě dekorací jako polštáře, obrazy, kobereček a podobně.

Použijte tyto barvy vkusně a stále v určité jednoduchosti, tak aby se vám to líbilo, jen tehdy tyto předměty začnou pro vás pracovat.

Pokud si všimnete domů bohatých, tak jsou bohaté právě na lesklé a třpytivé předměty, tyto jsou většinou z kovu, proto právě kovové barvy se spojují s bohatstvím.

pexels-pixabay-271800.jpg

4. Oblast bohatství / Posvátný prostor / oltář

Avšak co vlastně znamená termín bohatství? V současné terminologii se toto nazývá: „ Wang Wei “ nebo i místo prosperity. Ale nejde o roh bohatství v našich příbytcích, jak se mnozí domnívají. Jde zde spíše o místo, kde se vytváří najsilenejšia Qi - chi energie. Pokud chceme najít tento sektor v našich domovech, musíme ho určit podle systému Xuan Kong - létající hvězdy, umístění tzv. Wang Wei a to určením nejsilnější hvězdy tohoto období.

Prosperující hvězda pro nadcházející období (2003-2024) je hvězda 8. Tyto energie však neznamenají neočekávané zisky či komercializovaný termín bohatství. Mluví o blahodárné energii, která napomáhá být více ve střehu pro zachycení možných příležitostí a v jejich aktivaci. Proto ve Feng shui vnímejte pojem bohatství spíše jako možnost chytit ten správný vlak a dosáhnout tím své plány a cíle.

A kde se letos nachází tato cyklická energie? V aktuálním roce je .... Je třeba jangově aktivovat toto místo co nejvíce, ať už použitím vchodových dveří nebo pohybujícími se předměty. Osobně využívám fontánku (periodické hvězdy musí být prospěšné) kvetoucí květiny a rostoucí květiny, zvonkohry.

pexels-daria-shevtsova-1078058.jpg

5. Živé rostliny / dřevěný prvek

Dřevo jako element v přírodě je právě ten, co roste a bují nejrychleji. Příroda vůbec, reprezentuje bohatství a hojnost. Umístěte si do oblasti spojených právě s elementem dřevo - východ, jihovýchod a jih zdravé květy s kulatými lístky v krásných květináčích. Aktivujte si je v hlavě jako magnet na úspěch. 

Vyhnete se dřevěné létající hvězdě 3, tato při umístnění květin aktivujte hádky. Aktuálně se LH3 nachází ...

6. Voda

Voda ve formě jangové je nejpoužívanějším prvkem pro aktivování bohatství ve Feng shui. Proto pokud máte rádi fontánky či akvária s rybami, umístěte je do nejlepších částí svého domova v interiéru a i v exteriéru. Voda se přirozeně umisťuje na jihovýchod, východ, sever. Nikdy ne v ložnici.

Důležitým faktem je vhodná kombinace létajících hvězd - Xuan Kong Fei Xing. Neváhejte nás proto kontaktovat a poradit se.

pexels-roman-odintsov-8189130-1.jpg

7. Krystaly

Krystaly a přírodní kameny se nacházejí v zemi a jsou bohatstvím samotné matičky Země. Za nejběžnější kameny pro aktivaci bohatství se považují právem: pyrit, citrín, ametyst, heliotrop a čirý křemen.

pexels-scott-webb-137572.jpg

8. Obrazy

Tak jako naše představy mají velkou sílu, tak i obrazy dokážou nejen podpořit pozitivní myšlení, ale dokážou nám dát jasnou představu o našich přáních. Proto právě větší obrazy na stěnách jsou výbornými aktivátory bohatství. Obrazy s přírodou, cestou, fontánou či vodopádem.

9. Zrcadla

Zrcadla se považují za magnet pro hojnost, pokud jsou správně umístěny. Přinášejí více světla a radosti, pokud odrážejí něco, na co se vám pěkně dívá. Do ložnice a do západního sektoru bytu či domu nedoporučuji. Do vchodu, obývacího pokoje a jídelny si je umístěte tak, aby nebyly naproti dveřím či oknu. Víc o umístění zrcadel ...

pexels-max-vakhtbovych-5998062.jpg

10. Symboly

Pokud se vám líbí symboly Feng shui, tak je jich několik typických právě pro aktivaci bohatství.

1. Ryba arowana

Arowana je jedna z nejdražších ryb, je synonymem čínského draka, často nazývaná i zlatá dračí ryba. Čínský název pro rybu je „yu“ což značí štěstí. Proto patří ve Feng shui k známým symbolům podporujícím všechno dobré. Obchodníci z Asie věří, pokud jejich kancelář zdobí arowana, přinese jim to prosperitu v obchodě.

Arowana umístěna na severu domu, pokoje nebo pracovním stole aktivuje štěstí v práci a obchodních věcech. Arowana umístěna na jihovýchodě energetizuje vaše příjmy a finance. Nikdy ne do ložnice.

2. Žába třínohá - žába peněz

3. Čínské mince s třásněmi

4. Váza bohatství

5. Usměvavý Buddha

Vyberte si ty, které jsou vám příjemné a budou nejen zdobit váš domov, ale také přinesou novou svěží krásu spojenou s bohatstvím určeným právě pro vás.

logofinalx

Jiráskova 1296, Hlinsko 53901
IČ: 05763614

+420 733 208 534

info@analyzabydleni.cz

 

©2021 AnylyzaBydleni.cz. Hosted on MyDreams VPS server