Zdraví

5 feng shui tipů pro vaše zdraví a dobrý pocit

Je prostředí, ve kterém žijete, spíte či pracujete zdravé a kvalitní? Věděli jste, že i prostředí má na nás obrovský vliv právě z hlediska zdraví a pocitů? A proč tomu tak je?

Tak jako špatně umístěné květiny nerostou nebo jsou často napadeny škůdci, tak i lidé nevědomky žijí v nekvalitním prostředí.

Dáme vám několik tipů pro zdravější život:

FENG SHUI TIP č.1: VZDUCH A KVĚTINY

Čistěte si vzduch pomocí květin. Žijeme ne zrovna v příznivé době z hlediska kvality vzduchu.

Úroveň znečištění okolního ovzduší ovlivňuje lidské zdraví, vegetaci, celé ekosystémy i materiály. Tato úroveň znečištění okolního ovzduší je způsobena vypouštěním znečišťujících látek z různých zdrojů v důsledku lidské činnosti (např. doprava, spalování, průmyslová výroba, a další). A to nemluvě, že interiérový vzduch je mnohem horší než ten exteriérový.

Velmi snadným způsobem si můžete zvýšit kvalitu ovzduší v místě působení a to právě přidáním květin.

Každá jedna rostlina „dýchá oxid uhličitý a vydechuje kyslík“, ale některé dokážou skutečně vzduch i vyčistit. K těmto „pokojovkám“ patří i

- Lopatkovec (Spathiphyllum)

Rostlina neutralizuje všechny nejhorší toxické látky vyskytující se interiérech. Je účinná při neutralizaci látek, jako je benzen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen, toluen, amoniak a poradí si i s alkoholy. Čistí vzduch a vytváří okysličené prostředí. Pozor kořenový bal musí být stále mírně vlhký. Tzn. rosení každé dva až tři dny.

- Břečťan popínavý (Hedera helix)

Pohlcuje z ovzduší benzen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen, toluen, amoniak. Rostlina je také ideální do kuřácké domácnosti. Má schopnost nasáknout karcinogeny, pomáhá čistit vzduch na malých plochách a snižuje riziko pasivního kouření. Vlažná voda jakmile je kořenový bal suchý na dotek. Rostlina a zejména její plody obsahují jedovaté látky, tak pozor na domácí mazlíčky.

Do ložnice se hodí: Orchidea miltónia, které se daří na jihozápadním okně a také se podílí na čištění vzduchu.

spathiphyllum-4260803_640.jpg

FENG SHUI TIP č.2: SVĚTLO A BARVA

Zohledněte kvalitu světla v místnosti. A ptáte se proč:

Již v roce 1938 Američan Dr. Boyd Harmon zkoumal celkem 160 000 dětí, z nichž polovina trpěla minimálně dvěma zdravotními neduhy. Pak připravil experiment ve třídách s (na tehdejší dobu) optimálním osvětlením. Po ukončení studie došlo ke zlepšení stavu u více než poloviny dětí, zejména u zrakových potíží, problémů s výživou, chronických infekcí a únavy.

V roce 1973 provedl Dr. John Ott zajímavou studii: Ve dvou školních učebnách instaloval zdravé světlo a ve dvou ponechal obyčejné zářivky. Výsledky byly jednoznačné: studenti ve třídách s běžnými zářivkami byly častěji hyperaktivní, unavení a nepozorní. Naopak u dětí ve třídách s plnospektrálním osvětlením došlo již po měsíci k výraznému zlepšení chování, výkonnosti, studijních výsledků a také snížení kazivosti zubů.

Ještě vám to nestačí? Plnospektrální osvětlení, které se složením podobá slunečnímu záření, snižuje stres, náladovost, chuť na sladké, zvyšuje výkonnost a zas a znova chrání zrak.

Vyživte prostor přirozeným světlem nebo umělým ale kvalitním plnospektrálním osvětlením s použitím živých barev. Barvy ať už na stěnách nebo doplňcích posílí vaši osobu, pocity s nimiž jste je vybírali. A nebojte se barvy měnit. Pocity, zkušenosti a hlavně roky nám přinášejí změny. Přineste si tyto změny i do svého prostředí působení.

11123498.jpg

FENG SHUI TIP č.3: BAGUA

Bagua škola, jedna z nejstarších škol feng shui patří v současnosti k nejpoužívanějším. Jako výchozí bod lze použít hlavní dveře do bytu nebo domu. V tomto směru si na půdorys, nejlépe celého bytu položíte mapku bagui a ukáže se vám v které části bytu máte zónu kariéra, lásky, atd. Tuto metodu my nepoužívame.

Druhou možností je položit mapku bagui ve směru světových stran. Je to základ kompasové školy, kde podle zaměřeného severu v bytě nebo domě, si mapku otočíte tak, aby kariéra souhlasila se severní částí bytu, zdraví s východní atd. Druhá možnost použití mapky bagui přináší hlubší a trvalejší změny ve vašem životě, zatímco ta první rychlé, méně trvalé změny. První možnost se většinou využívá při zařizování a uložení věcí na pracovním stole.

ZDRAVÍ A RODINA

Sektor zdraví a rodiny se nachází ve východní části bytu či domu. Podporujícím prvkem je dřevo a dřevo živý voda, čili DŘEVO a VODA jsou hlavní elementy příslušející tomuto sektoru. Umístěte si sem zdravou květinku s kulatými lístky nebo bambusy. Rodinné fotky či obrazy rodiny stále žijících členů rodiny. Patří sem i jadeit a všechny přívěsky a dekorační prvky z něj vyrobené.

pexels-tiu-bo-trng-7477565.jpg

FENG SHUI TIP č.4: Domácí lázně

Není nutné mít novou designovou koupelnu. Stačí velmi málo a pocit se změní, jakmile všechny volně položené šampony, gely, tuby a mnoho jiného umístěte do uzavřené skříňky. A pokud je vás hodně tak i více skříněk. Organizace a pořádek dokáže změnit váš pocit při příchodu do místnosti. Zní to moc jednoduše? Věřte,vím o čem mluvím.

Přidejte podložku a ručníky v jedné barvě s příjemným obrazem a máme tu příjemný uklizený a čistý dojem. Ten nás uvolní už jen při otevření dveří.

Věřte, že malá změna ve formě úklidu a sladění barev udělá obrovský rozdíl nejen vizuální ale i pocitový.

Příležitostně můžete přidat svíčky či aromaterapeutický difuzér. Přenesou vás do relaxu vaší mysli.

Můj osobní tip: Přidejte si tlumené oranžové světlo jako druhou možnost osvětlení a najděte si svoji vůni vonného oleje. Ta moje je: bílý leknín nebo těsně před spaním levandule. Věřte, že v tomto spojení uklizená koupelna s malým dekorem působí velmi čistě a osvěživě na lidskou mysl.

pexels-monstera-6621189.jpg

FENG SHUI TIP č.5: Ložnice

V ložnici trávíme až 1/3 života, proto je opravdu důležité v jakém prostředí spíme.

Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak mají zařízenou či spíše nezařízenou ložnici. Můžete mít velmi příjemné pocity, už jen, když vkročíte do ložnice. Vyzkoušejte tyto základní kroky:

  • Zorganizujte si svou skříň
  • To co nenosíte, dejte na charitu
  • Odstraňte vše pod postelí, větrejte
  • Umístěte si sem dvě zdravé kytičky
  • Pokud potřebujete vymalovat, tak to neodkládejte
  • Nebojte se každých 3-5 let změnit vzhled ložnice - barvou na zdi, barevnými doplňky, osvěžíte nejen sebe ale i svůj vztah. Znáte to, když si obléknete na sebe nové šaty, jak se cítíte dobře.
pexels-ba-tik-3754294.jpg

PŘIDEJTE K TOMU HODNĚ POHYBU, vyvážené stravy, SMÍCH A POZITIVNÍ POHLED NA SVĚT :)

NÁVRH DESIGNU LOŽNICE NA MÍRU PODLE MÍSTA, KDE SE BYT ČI DŮM NACHÁZÍ A DATA NAROZENÍ OBOU PARTNERŮ.

 

logofinalx

Jiráskova 1296, Hlinsko 53901
IČ: 05763614

+420 733 208 534

info@analyzabydleni.cz

 

©2021 AnylyzaBydleni.cz. Hosted on MyDreams VPS server