Interiér a exteriér

Feng Shui ložnice – mýty a fakta – ložnice podle tradičního Feng Shui – 1. Část

Asi třetinu života strávíme v posteli, proto je ložnice druhou nejdůležitější místností v bytě či domě po vstupních dveřích. Proto patří výběr místa na spaní k základům analýzy.

Spánek a odpočinek je důležitá aktivita, která ovlivňuje naše zdraví a vitalitu. Proto je zde druh energie Chi velmi důležitý. Stejně jako kuchyně, či ložnice by měla být umístěna v příznivých sektorech založených na 8 Trigramech, Gua čísle a létajících hvězdách periodických.

Tvar ložnice by měl být obdélník nebo čtverec. Je to proto, že tento obrazec představuje prvek země, což představuje stabilitu. Proto je tento tvar vhodný pro spaní a práci. To vás také ochrání, pokud v daném roce dorazí negativní energie do daného domu.

 

V kruhových ložnicích je kovové Chi příliš silné.

 

Ovál není vhodný, ten je vhodnější pro místnost, kde se scházejí lidé. 

 

Tvar  T má ostrou SHA Chi – špatnou energie, kvůli ostrým rohům.

 

V trojúhelníkovém nebo jiném nepravidelných tvaru v ložnici není Chi vyrovnané.

 

Lichoběžník: Chi plyne nevyrovnaně. Zde, umístěte postel paralelně se stěnami, pro stabilitu.

 

Tvar L způsobuje nerovnováhu, tato se v životě projeví právě v chybějícím sektoru podle BA GUA mapky. Zde je vhodné umístit šatník, který rozdělí prostor tak, že vytvoří pravidelné tvary místností.

Spaní je považováno za jinovou činnost v našich životech, takže i postel by měla být umístěna vedle jinovému zařízení. Co je Jin a Yang v ložnici? Celistvá stěna za postelí je jinová, ale okno za postelí je jangové. Je to otevřený prostor, naproti tomu celistvá stěna, není v pohybu takže je jinová. Není-li k dispozici jiná možnost, tak na okně při spaní zatahujte hrubé závěsy, které tuto stěnu doplní.

Postel nikdy neumísťujte do rohu, tak že na vás bude mířit roh místnosti, toto se považuje za zlou ostrou energii.  Proto by mělo být záhlaví postele vždy opřené o celistvou stěnu. Je to jednoduchá zásada, která musí být respektována navzdory faktu, že nemůžete spát na své příznivé straně. Tady platí jednoduché pravidlo. Celistvá zeď za hlavou vám zajistí klidný spánek. Samozřejmě, že je ideální, pokud můžete spát na svém příznivém směru. Ale jestli to v dané místnosti není možné, držte se jednoduchosti a to jinové celistvé stěny za hlavou.

Pozor nikdy nesmíte mít za hlavu a ani pod postelí vodu, potrubí, odpady.

 

Mýty a fakta: 

 

Existuje paranoja že postel s nebesy je špatné Feng Shui. Ale není. Vzhled postele, barvy postele, přikrývky nebo polštáře nemají podle tradičního Feng Shui na něho vliv. Důraz by měl být kladen na umístění a lokalitu. Takže jestli chcete postel s nebesy, tak do toho.

Vodní postel. O té se v tradičním Feng Shui nemluví, protože v oněch dobách něco podobného neexistovalo. Stačí se zamyslet a používat zdravý rozum. Voda je Jang a nemá nic společného s jinovým spaním. Pokud se vám spí na běžné posteli dobře, nedoporučujeme vodní postel na dlouhodobé spaní, nebo vidinu, že se vám ve vztahu bude lépe dařit.

Trám nad hlavou v době spánku potlačuje Chi. Trám zabraňuje vcházející energii Chi přijít dolů k posteli. To způsobuje narušení spánku a výsledkem může být malý výkon v práci a spousta problémů právě pro osobu, která spí pod takovým trámem.

Podkrovní stropy způsobují nerovnováhu, což má za následek narušený a neklidný spánek. Děti, které spí pod šikminou, jsou mnohokrát vzpurné a neklidné. Proto, je-li to možné, vyrovnejte tuto šikminu a pokud to možné není umístěte postel na místo, kde je strop nejvyšší a ne nejnižší.

 

Zrcadla. V Čínštině se řekne – Chuang Tou Zhao Jing, Shen Ti Duo Bing. Postel dívající se na zrcadlo, zdraví mnoho nemocí má. Je to jeden z dalších rýmů nebo mýtů, který se dostala do Feng Shui v průběhu let.  Pravdou však je: Zrcadlo může odrážet v noci světlo a to může způsobovat nepříjemné pocity při spaní. Takže podle tradičního Feng Shui tedy nepřináší zrcadlo v ložnici ani neštěstí, ani třetí osobu. Ale co na to naše kultura nebo jiné kultury.

Zrcadla patří k součástem našeho života. V první řadě, ho využíváme pro pomoc nebo v domácnosti, ale také v dopravě na automobilech, dalekohledech, fotoaparátů, dokonce i jako zdroj tepelné energie. Vrátíme-li se do časů našich babiček, tak si vzpomeneme, že zrcadla byla umístěna ve skříních na zámek, kde byli zavěšené červené střapce. Ty nás měly ochraňovat před zlými duchy nebo mrtvými dušemi, které tady mohou být uvězněné a podobně.

A co naše praxe se zrcadly v ložnici: osobám, kterým jsme odstranili zrcadlo z ložnice se spalo klidněji. A u párů, kde jsme našli zrcadla v ložnici, jsme potvrdili nevěru v jejich vztahu. Názor si utvořte sami.

 

V Malajsii je běžné, že hlavní ložnice je umístěna na poschodí přesně nad vchodem. Je tu také mýtus, že spaní nohami směrem k hlavnímu vchodu/jakoby ven z domu/je truhlová pozice. To je však úplný nesmysl. Hlavní vchod nemá vůbec žádný vliv na to, že nad ním máte ložnici, kde spíte. Nedoporučuje se mít hlavu spaní přímo nad hlavním vchodem. Negativní je, když opravdu spíte hlavu nebo nohami přímo naproti dveřím ložnice. 

Ložnice je nevhodná ve sklepě, kde je nevyvětraný a vlhký prostor. V tomto případě nevzniká pro spánek příznivá Chi.  

Mnoho lidí se zabývá spaním nad kuchyní a považuje to za škodlivé. Toto je jen v případě, kdy spí osoba přímo nad sporákem. Základem může být, že bude mírně náladová a vrtošivá. Ale s pevným a vysokým stropem se není čeho obávat. 

Někteří lidé říkají, že otevřené police způsobují SHA Chi – špatnou energii, protože vypadají jako krájecí nože. Podle tradičního Feng Shui to není pravda. 

Některé ložnice mají sloup přímo uprostřed místnosti. To se považuje za takzvaný kůl v srdci a není to dobrá forma pro příznivé Chi v ložnici. Zasahuje do Tai Chi, které je středem nebo srdcem místnosti.  Další důvod je bez ohledu na polohu postele, že tento sloup způsobuje vnitřní SHA Chi – špatná energie směřující na postel.

 

Spánek a dveře: 

Je-li postel namířena s nohama proti dveřím, říká se, že jde o tzv. truhlovou pozici nebo podle našich ženských pomluv – pozice mrtvého muže. Je to vlastně stará pověra, ve skutečnosti se ale nespí v truhle.  Každopádně v Feng Shui to znamená, že energie, která vstupuje do místnosti dveřmi, naráží na postel a způsobuje nepokojné nebo špatné spaní. Řešení je jednoduché. Posuňte postel tak, aby hlava nebo nohy nesměřovali ke dveřím. Pokud to není možné z důvodu malé místnosti, umístěte si sem clonu nebo paraván v době spaní. Pozor, musí to být tak vysoké jako dveře. 

V případě, že postel směřuje na dveře do koupelny, platí to  stejné. Umístěte si sem paraván vysoký jako dveře v době spaní.

Pokud dveře ložnice míří na dveře jiné ložnice, je to v pořádku, pokud není prostor mezi nimi příliš úzký. Energie Chi tady může bloudit.

Pokud na dveře do ložnice míří roh stěn, je to považováno za SHA Chi – špatnou energii. Působí to přímo na kvalitu v místnosti bez ohledu na to, zda je to dobrý sektor v domě, nebo se dveře otevírají dobrým směrem. Zde je nutné umístit sem skříňku, která tento roh vyhladí. Nebo nepoužívat pokoj jako ložnici.

Feng Shui ložnice – mýty a fakta – ložnice podle tradičního Feng Shui – 2. Část

Feng Shui ložnice – mýty a fakta – ložnice podle tradičního Feng Shui – 3. Část

Manželé s neklidným spánkem

 

logofinalx

Jiráskova 1296, Hlinsko 53901
IČ: 05763614

+420 733 208 534

info@analyzabydleni.cz

 

©2021 AnylyzaBydleni.cz. Hosted on MyDreams VPS server