Čakry

Pozdní léto - hlídejme si své emoce !

Obddobí pozdního léta až do první poloviny září je přiřazen dle tradiční čínské medicíny prvku ZEMĚ. Nejohroženějším orgánem tohoto období ve fyzickém těle je slezina a v druhé polovině září slinivka. Celkově je třeba si v tomto období dávat pozor na celý trávící systém

 

5 elementu page M

     Z hlediska jemného energetického systému – soustavy čaker, který sídlí v našem éterickém těle tomu odpovídá  3. čakra – solar plexus ( sluneční pleteň).

Nachází se asi tři prsty nad pupkem a na těle ji odpovídá spodní část zad, žaludek, játra, slezina, dutina břišní, žlučník, nervový systém a ze žláz je to slinivka břišní.

Ta hraje důležitou roli při zpracování a trávení potravy. Mysleme tedy na to, abychom si tuto čakru uchovaly v harmonii a to nejen v tomto období.

     Disharmonie této čakry (přílišná rotace či nedostatečnost, ztuhlost) se projevují na fyzickém těle, jako nemoci či fyzické obtíže: poruchy funkce žaludku a trávení, cukrovka, astma, problémy  s játry, nadváha, anorexie, bolest v dolní části páteře, celiakie (tenké střevo), slezina, kýla, dvanácterníkový vřed…

aura 1063278 1280 

Mějme na paměti, že stav této čakry ovlivňují hlavně naše EMOCE - hněv, strach, soucit, vina, žárlivost, sobectví ..atd. . Každý je máme, nějak je projevujeme a co je horší i potlačujeme.

Pokud funguje toto „pocitové centrum“ tak, jak má, máte v sobě vnitřní harmonii, máte úctu k sobě samému, jste v životě spokojeni se sebou, ale i ve vztahu k ostatním. Respektujete přání a pocity ostatních. Potom máte v sobě „jas“, který obklopuje i vaše tělo, vyzařuje do okolí a chrání Vás tak před negativními vibracemi a nemocemi.

      Sluneční pleteň je centrem síly a vůle člověk. Nedostatečná funkce čakry (ztuhlost) se může u dotyčného emočně projevit jako smutek, máte nedostatek síly a radosti. Naopak při nadměrné rotaci reaguje člověk neovladatelnou aktivitou, stálým neklidem, jindy až agresivně,

     K harmonizaci této čakry využijte např. účinků barev. Barvou tohoto období a zároveň i posilující barvou 3.čakry je ŽLUTÁ. Oblékejte se do žluté, vnímejte a užívejte si sluníčka, při meditaci si vizualizujte (představute si svým vnitřním zrakem) žlutý kotouč a dýchejte vědomě žlutou barvu do oblasti pupku.

     Využijte účinků drahokamů. Pro harmonizaci 3. čakry je vhodný např.:

 Sluneční kámen – pomáhá uvolnit břišní napětí.

 Topas – naplňuje silou slunce, prohlubuje vědomí, jasnost, radost a živost. Zbavuje depresivních myšlenek a podporuje trávení.

Žlutý citrín , který uvolňuje stagnující energii, jenž způsobuje střevní a trávicí obtíže a posiluje sebedůvěru. Umístěte si je přímo do oblasti solar-plexu, nebo třeba k posteli.

Na emoční stavy (úzkost, strach …) jsou nejvhodnější BACHOVY ESENCE , které umí tyto bloky v psychice odstranit Jděte do přírody, vnímejte Slunce, nechte se prozářit, dýchejte…poděkujte za dar světla…v zimě nám bude chybět.

Vědomí 3. čakry:

     Velikost a „záření“ čaker záleží na vývoji vědomí u daného člověka. Klíčovým slovem

3. čakry je JÁ. Je středem vašeho ega, zabývá se vaší osobní identitou. JÁ se může projevovat mnoha způsoby – sebestřednost, seběvědomí, sebejistota. Pamatujte, že sebeúcta k sobě, je tím největším darem, jaký si můžeme dát. Např.„dávat“ ostatním je pěkná věc, ale nesmíte se vyčerpat.. Pak se také může stát, ženásledkem přílišného dávání a následné únavy se u „záchranáře“ projeví stavy, jako deprese a citová vyčerpanost.

Užívejte krás pozdního léta a začátku podzimu, uzemňujte se prací na zahradě, spojte se s matičkou Zemí, uvědomte si její sílu a pokorně poděkujte za všechny dary, které nám dává a hlavně pracujte na sobě hlídáním svých myšlenek a emocí!

 

Pokud máte zájem dozvědět se něco více o těchto zásobnících energie, jenž mají vliv na váš duševní a fyzický stav, neváhejte nás kontaktovat….. 

analyzalogo
Jiráskova 1296, Hlinsko 53901
IČ: 05763614

+420 733 208 534

info@analyzabydleni.cz

 

©2020 AnylyzaBydleni.cz. Hosted on MyDreams VPS server